MBA on the beach

Door: Bert Overbeek Gepubliceerd op 15 jun, 2010 in de rubriek Kennismanagement
Kennisbank onderwerpen: Creativiteit, Kernwaarden

Opleiding

Boek van de week

Agenda

MBA on the beach. Voor slechts 25 euro kunnen mensen straks relaxed op het strand hun kennis opvijzelen over management. Een goede voorbereiding op het komende jaar. Het enige dat ze hoeven te doen is vooraf het boek Goeroegetwitter (uitgeverij Haystack) aan te schaffen. De schrijver van Goeroegetwitter, Bert Overbeek, begeleidt de 4 uur durende sit and walk-bijeenkomsten.   Hij houdt samen met de deelnemers hun werksituatie tegen het licht van de denkbeelden van 49 managementgoeroes. Maar in een ontspannen enthourage.

De denkbeelden van die 49 managementgoeroes (met o.a. Cruijff, Heineken en Henry Ford) staan in Goeroegetwitter. En wel zo dat ze prettig zijn om te lezen. In een moderne vormgeving. Tweets. Van iedere goeroe staan er 14 uitspraken in Twittervorm.  De reacties zijn zeer enthousiast tot nu toe.

Bert Overbeek is tevens bekend van zijn dichtbundels ‘Schelmenschuim en kroeggekuier’ en ‘Vandaag is de rivier mijn bruid’. ‘Schelmenschuim…’ leverde hem veel aandacht op in de landelijke pers. Spits, NRC Next, Spijkers met koppen en de Wereldomroep hadden items over hem.

In 2008 gaf hij het verfrissende ‘Heerlijk, de werkvloer op!’ uit. Dit boek over operationeel leidinggeven heeft goed verkocht. Bert heeft de laatste 15 jaar dan ook  heel wat grote Nederlandse organisaties getraind en gecoacht.

Hij is bovendien hoofdredacteur van de veelgelezen weblog www.jongebazen.nl , een partner van ManagementSite. Op Managementsite schreef hij vorige week nog een column over zijn boek:

http://www.managementsite.nl/10641/kennismanagement/managementtradities-helpen-ze-verloren-gaan.html

Uw reactie op deze bijdrage

  • Alle reacties die zich houden aan onze Code of conduct worden opgenomen.
  • Na het plaatsen kunt u uw reactie nog 30 minuten aanpassen.

Over JongeBazen.nl

Rond de 150 000 mensen wisten in 2011 de weg naar de weblog www.jongebazen.nl te vinden. Dat is gemiddeld tussen de 400 en 500 per dag. Een stevig aantal voor een weblog. Jongebazen is officieel een weblog voor studenten en managers tot 35 jaar, maar wordt ook erg veel gelezen door oudere managers, trainers en personal coaches.

Verantwoordelijk voor deze blog is Bert Overbeek. Op zijn website www.pitchersupport.com wordt duidelijk wat hij doet: als interim manager, trainer of coach  vergroot hij de veiligheid voor mensen bij veranderingen, waardoor die sneller gaan.

Redactie