‘Wie zich indekt, moet manager worden!’

Door: Bert Overbeek Gepubliceerd op 30 mei, 2008 in de rubriek MD-wel-en-wee, Trage stromen

Opleiding

Boek van de week

Slim indekken is een eigenschap die je nogal eens tegenkomt in de hoogste lagen van het middle management. (Uiteraard geldt het niet voor iedereen daar.) De laag, zeg maar, tussen directie en operationeel management. Het is de groep die ‘het beleid vorm moet geven met zijn teamleiders’.
Ze hebben ten opzichte van die teamleiders een voordeel. Ze zijn ‘veiliger’. En dat komt omdat ze zich beter indekken. Als er iets goed gaat, dan gaan ze met de eer strijken. Gaat het verkeerd, dan stellen ze iemand verantwoordelijk die ‘lager in de hierarchie’ zitten.
Ze kennen de targetcultuur en ze begrijpen hoe invloed en macht werkt. Op de juiste plaatsen bespreken ze hun mensen; als het met één van hen lastig wordt zijn ze de eerste die de directie informeren. Vrijwel altijd delft de teamleider dan het onderspit.
Deze laag wordt altijd kwaad als hun teamleiders met hun leidinggevenden praten. Waarom toch?

Tags: ,

Uw reactie op deze bijdrage

  • Alle reacties die zich houden aan onze Code of conduct worden opgenomen.
  • Na het plaatsen kunt u uw reactie nog 30 minuten aanpassen.

Over JongeBazen.nl

Deze site is een weblog van leidinggevenden in de leeftijd van 25 tot 35, en tevens nuttig voor studenten, want er zal veel over praktijkervaringen worden gesproken. Jongebazen wil een podium zijn waarop niet alleen de successen en schitterende CV’s worden geetaleerd. Daar heeft alleen de schrijver wat aan. Veel interessanter (en vaak leuker) is het schrijven over twijfels, bloopers en complicaties die jonge (en oude bazen) tegenkomen of -kwamen in het prachtige managementvak. 

Redactie