Meewerkend voorman kan ellende zijn

Door: Bert Overbeek Gepubliceerd op 19 mrt, 2008 in de rubriek Ongerubriceerd

Opleiding

Boek van de week

Je maakt het best vaak mee. Dat mensen tot meewerkend voorman worden benoemd. De manager zegt dan: Jongens, jullie collega Wim stuurt jullie in de praktijk aan. Dat zegt de manager om te laten zien dat hij Wim steunt. Maar hoe pakt dat uit?
Wim krijgt er 50 euro meer voor per maand, maar functioneel blijft hij gewoon monteur of servicedeskmedewerker of iets wat daar op lijkt. Hij heeft het verdiend, vindt zijn manager. Dus gewoon doen. Niet teveel over nadenken.
Vaak gezien, dit. Goed bedoeld. Je beloont de goede; dat is een positievere aanpak dan de kwade straffen, nietwaar? Maar op de werkplek vinden ze het meestal niet zo leuk. Daar zijn ze jaloers. Ze zeggen echter dat ze het niet zijn.
Ik ben niet jaloers hoor, maar ik vind gewoon dat ze Wim nooit hadden mogen benoemen. Waarschijnlijk heeft ie gewoon zitten slijmen, Wim.
En dan gaan ze Wim lopen stangen. ‘Zo Wim, baas, zeg het maar vandaag’ En dan naar elkaar kijken met een grijns.
‘Jongens willen jullie even naar de kast lopen om er wat extra gereedschap uit te halen’
‘Maar natuurlijk Wim, wij zouden onze baas niet durven tegen spreken.’
Het woord ‘baas’ wordt door Wim niet als compliment beleefd. Integendeel. Hij bespreekt het met zijn manager die zegt dat hij zich er vooral niets van moet aantrekken.
Na 1 ½ jaar is Wim vertrokken. Een andere baas.
‘Wij hebben gewonnen’ zeggen zijn collega’s tegen elkaar. Maar van wie? En welke prijs dan? En hoezo was het een wedstrijd?

Tags:

Uw reactie op deze bijdrage

  • Alle reacties die zich houden aan onze Code of conduct worden opgenomen.
  • Na het plaatsen kunt u uw reactie nog 30 minuten aanpassen.

Over JongeBazen.nl

Rond de 150 000 mensen wisten in 2011 de weg naar de weblog www.jongebazen.nl te vinden. Dat is gemiddeld tussen de 400 en 500 per dag. Een stevig aantal voor een weblog. Jongebazen is officieel een weblog voor studenten en managers tot 35 jaar, maar wordt ook erg veel gelezen door oudere managers, trainers en personal coaches.

Verantwoordelijk voor deze blog is Bert Overbeek. Op zijn website www.pitchersupport.com wordt duidelijk wat hij doet: als interim manager, trainer of coach  vergroot hij de veiligheid voor mensen bij veranderingen, waardoor die sneller gaan.

Redactie