Ophouden met reorganiseren?

Door: Bert Overbeek Gepubliceerd op 06 sep, 2006 in de rubriek Ongerubriceerd

Opleiding

Boek van de week

In veel bedrijven besluiten Management Teams tot reorganisaties als het niet goed gaat. Door middel van die reorganisaties proberen ze met name financieel weer beter op de kaart te komen. Maar is dat wel verstandig? 

   

  

In veel bedrijven besluiten Management Teams tot reorganisaties als het niet goed gaat. Door middel van die reorganisaties proberen ze met name financieel weer beter op de kaart te komen. Maar is dat wel verstandig?  Stelling: ‘In plaats van grote reorganisaties kunnen bedrijven beter kijken waar het niet goed gaat en daar de boel verbeteren. Dan komt het vanzelf goed.’ Mee eens? Waarom (niet)?

 

2 Reacties

Berend Aanraad: 6 sep 2006

Reorganiseren is slechts een pleister voor het bloeden. In plaats van reorganiseren kan men beter procesgericht gaan werken. Bij procesgericht werken is aanpassen en verbeteren een continu-proces.
Bij procesgericht werken zijn alle handelingen direct of indirect van waarde voor de klant. Alle zaken die normaal gesproken gereorganiseerd zouden worden zijn bij procesgericht werken al niet meer aanwezig. Effectief en efficient!

Elios: 6 sep 2006

Naar mijn gevoel moet er eerst een volledige analyse worden gemaakt, waarbij alle kennisgebieden betrokken zijn en niet alleen het financiele en dan met elkaar tot de slotsom komen waar er succes te behalen is, in plaats van zonder meer de financiele invalshoek leading te laten zijn.

Uw reactie op deze bijdrage

  • Alle reacties die zich houden aan onze Code of conduct worden opgenomen.
  • Na het plaatsen kunt u uw reactie nog 30 minuten aanpassen.

Over JongeBazen.nl

Rond de 150 000 mensen wisten in 2011 de weg naar de weblog www.jongebazen.nl te vinden. Dat is gemiddeld tussen de 400 en 500 per dag. Een stevig aantal voor een weblog. Jongebazen is officieel een weblog voor studenten en managers tot 35 jaar, maar wordt ook erg veel gelezen door oudere managers, trainers en personal coaches.

Verantwoordelijk voor deze blog is Bert Overbeek. Op zijn website www.pitchersupport.com wordt duidelijk wat hij doet: als interim manager, trainer of coach  vergroot hij de veiligheid voor mensen bij veranderingen, waardoor die sneller gaan.

Redactie