Nieuwe sport: ZZP-ertje financieel uitkleden!

Door: Paola Pisu Gepubliceerd op 13 okt, 2009 in de rubriek Werkvloervoer
Kennisbank onderwerpen: Duurzaam, Het spel om poen en prestige

Opleiding

Boek van de week

Agenda

Dat prijzen onder druk staan als gevolg van de economische crisis is evident. Dat er links en rechts met twee maten gemeten wordt ook. Vorige week sprak ik Ferdinand. Hij werkt als interimmanager en begeleider van verandertrajecten. Onlangs voerde hij onderhandelingen over een nieuwe opdracht.

Zijn opdrachtgever was van mening dat als gevolg van de huidige tijd geen reiskosten meer in rekening kunnen worden gebracht. De daggeldvergoeding moest eveneens omlaag. Na veel gehakketak, werd een contract gesloten waar voor beide partijen mee te leven was. Ferdinand ging aan de slag met zijn opdracht en onderdeel daarvan was het organiseren van een werkconferentie waar een deel van het personeel bij betrokken was. Kostenbewust ging hij op zoek naar een geschikte zaal op de locatie waar hij werkzaam was. Nadat hij een geschikte ruimte gevonden had, wilde hij dit bespreken met de opdrachtgever om de ruimte voor die dag vast te leggen. Toen hij de werkconferentie ter sprake bracht en zijn locatievoorstel wilde toelichten, begon de opdrachtgever met een betrokken derde te praten over het kasteel waar hij onlangs op uitnodiging een congres had bijgewoond. Daar moest de werkconferentie plaatsvinden! Goede sfeer, uitstekende catering en een plek waar iedereen van onder de indruk zal zijn. Dat zal het resultaat ten goede gaan komen.

Kennelijk is het goed voor het ego en imago van deze opdrachtgever om intern mooi weer te spelen bij en het financieel uitkleden van een zzp-er en uitzinnig dure locaties huren voor een conferentie. Ja, dan val je wel op in positieve zin! Het is alleen de vraag of zzp-ers die kwaliteit leveren op termijn ooit nog voor dit soort mensen wil werken als ze de keuze hebben.

Tags: ,

Uw reactie op deze bijdrage

  • Alle reacties die zich houden aan onze Code of conduct worden opgenomen.
  • Na het plaatsen kunt u uw reactie nog 30 minuten aanpassen.

Over JongeBazen.nl

Rond de 150 000 mensen wisten in 2011 de weg naar de weblog www.jongebazen.nl te vinden. Dat is gemiddeld tussen de 400 en 500 per dag. Een stevig aantal voor een weblog. Jongebazen is officieel een weblog voor studenten en managers tot 35 jaar, maar wordt ook erg veel gelezen door oudere managers, trainers en personal coaches.

Verantwoordelijk voor deze blog is Bert Overbeek. Op zijn website www.pitchersupport.com wordt duidelijk wat hij doet: als interim manager, trainer of coach  vergroot hij de veiligheid voor mensen bij veranderingen, waardoor die sneller gaan.

Redactie